Чому еволюція правдива?

Чому еволюція правдива?

Чи еволюція правдива?
Здається,у наш час це питання має очевидно ствердну відповідь. Діти із захопленням дивляться мультфільми про динозаврів, усі знають про бактерії, що виробляють стійкість до все нових і нових антибіотиків, а жарт про сусіда, який недоеволюціонував далі мавпи, заріс бородою навіть на смак бабусь на лавочці у вашому дворі… Та чи все так безсумнівно?
На перших же сторінках своєї книги Джеррі Койн,американський генетик і викладач Чиказького університету,наводить дуже цікаву статистику: лише 40% американців вважають тезу “Сучасні люди розвинулися з давніших видів тварин” вірною. Що ж до інших? Приблизно такий же відсоток респондентів визнає себе креаціоністами, чи прихильниками теорії “розумного задуму”…
Ці дані вражають. Уявіть собі на хвилинку, якщо б аналогічний результат ми отримали при опитуванні щодо існування гравітації? Атомів? Положення Землі відносно Сонця? Впевнена,у такому випадку одразу б з’явився сумнів щодо якості освіти у галузі фізики. У той же час все частіше виникають розмови про те,що еволюція це “всього лише одна із теорій” і викладати її потрібно разом із альтернативними версіями походження людини.
Книга Джеррі Койна дає розгорнуту і послідовну відповідь на питання чи є теорія еволюції “лише однією з…”, чи знайшли сучасні дослідники “відсутні ланки” та наскільки далеко ми віддалилися від наших предків.
Перші частини книги присвячені огляду еволюційного процесу – від перших найпростіших організмів до найскладніших і найдивовижніших форм життя. Автор не тільки просто і зрозуміло пояснює механізми видоутворення, вихід живих істот з моря на сушу, походження птахів та повернення до моря пращурів сучасних велитнів – китів, але й оздоблює свою розповідь надзвичайно цікавими фактами,що якнайкраще ілюструють логічні та незаперечні закони еволюційного процессу.
Наступні глави розповідають про явища, які красномовно підтверджують правдивість еволюційноії теорії: рудименти, атавізми, приклади з ембріології та штучного добору.
Звичайно, не оминув Джеррі Койн своєю увагою й головне “яблуко розбрату” – еволюцію людини. У цьому розділі можно знайти відповіді на такі болючі питання, як міжрасові відмінності,спадковість рис характеру та напрямки подальшого розвитку сучасного людства…
На яку ж аудиторію розрахована ця книга? Усі процеси, розглянуті автором, входять до сучасної шкільної програми, отже ця книжка буде цікава як школярам, що починають вивчати еволюційну теорію, так і дорослим, які бажають оновити та поглибити свої знання щодо величних законів розвитку життя на нашій планеті.
Нудно читати сухий текст у підручнику? Є бажання поглибити свої знання про світ, що нас оточує? Чи доводить до сказу знайомий, фанатично впевнений в тому, що усе живе навколо було створене у сучасному вигляді? Читайте “Чому еволюція правдива”, та знаходьте відповіді на безліч питань, а може просто – отримуйте задоволення від цікавої книжки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *