Free Call 073 23 36 567
Close
Науково-популярний книжковий адвент. День третій

Одна з базових науково-популярних книжок, про яку знають навіть ті, хто зовсім не цікавиться наукою – Найкоротша історія часу, яку написали в співавторстві Стівен Гокінг і Леонард Млодінов.

Стівен Гокінг досить відома і популярна персона, тому я навіть розповідати про нього не буду. Леонар Млодінов – фізик, який одного прекрасного дня вирішив стати письменником, щоб популяризовувати науку (і трішки розважатись, пишучи сценарії для телесеріалів МакГайвер і Зоряний шлях)

Найкоротша історія часу розповідає про історію людських уявлень про всесвіт та час і про сучасні (за 10-12 років до сьогодення, книжку постійно редагують) уявлення про те, як Всесвіт з’явився, розвивався, розвивається і буде розвиватися. А також пояснює значення популярних термінів, всіх цих теорій струн, чорних дір, невизначеностей та кротовин.
Науковці та занадто розумні читачі часто критикують цю книжку за спрощення теорій й абсолютне відкидання складних математичних формул, крім E=mc2, але саме це робить книжку зрозумілою для людей, не знайомих з математикою і фізикою за межами шкільної програмии все ж більшість.

Три факти з книги:

    1. Час під горою їде швидше, ніж на горі. Це враховують в роботі надточних навігаційних систем
    2. Якщо астронавт вирішить сісти на чорну діру чи надмасивну зірку, його розтягне, як спагетті
    3. Нескінченна вежа з черепах, які підтримують пласку Землю, – така ж “картинка”, як і теорія струн. Вони обидві є концепціями будови Всесвіту, хоча остання набагато більш математична й точніша за першу

Знижку можна отримати з купоном гокінг! (зі знаком оклику разом)

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *