Free Call 073 23 36 567
Close
Останній, 22 день книжкового науково-популярного адвенту

Науково-популярних книжок вже повна полиця. Остання, про яку я розповім в цьому році, – “Математика кохання. Стереотипи*, докази і пошук остаточного рішення” Ханни Фрай з серії ТЕДіських книжок TED original.

Ханна Фрай – математик, захистила свою докторську дисертацію в галузі динаміки рідин в 2011 році, потім працювала в галузі автоспорту, а зараз вивчає особливості людської поведінки (і те, що називають Big Data). Кохання, безперечно, одна з дивних особливостей людської поведінки. Кохання вважають найнепередбачуваннішим почуттям, але якщо подивитися на великі данні і прикласти до них деякі математичні інструменти, можна виявити цікаві закономірності, про які можна написати книжку і розповісти доповідь на конференції TED.

Як застосувати математику до кохання? Ось кілька варіантів з книжки:

  • Можна зробити список критеріїв, за якими відібрати кандидаток/ів, і вражено дивитися, як зменшується кількість потенційних партнерів та вірогідність випадково з ними зустрітися з кожним новим пунктом. Оскільки ми живемо в вік інтернету, ці критерії можуть допомогти створити анкету на сайті знайомств.
  • Краса – дивна річ. Індивідуальні вподобання мають більше значення, ніж математично правильні пропорції. Але можна використати “ефект примани” та відгодувати найкращу подругу, схожу на вас. Для тих, хто використовує сайти знайомств, в книзі значно більше методів зробити свій профайл привабливим.
  • Є алгоритм визначення, коли й з ким краще будувати родину – перший найкращій кандидат після перших 38% потенційних партнерів. Подробиці дивіться в книзі. Найбільше щастить людям з середини нормального розподілу.
  • Якщо ви вже дійшли до одруження та старанно обираєте, кого запросити на весілля і як всіх розсадити за столами, ви можете використати для цього математику і трішки програмування, а не сушити собі мізки.

Відео з конференції дуже близьке до того, що є в книзі, але в книзі більше.

Правда ж математика дивовижна?

Знижка – tedbooks. Вона діє і на інші книжки серії.

Доречі, у Ханни Фрай є ще одна книжка, The Indisputable Existence of Santa Claus, Безперечне існування Санта Клауса, в якій розповідають, як зробити своє Різдво математично досконалим – від обгортання подарунків до покращення різдвяної промови королеви. Було б непогано читати її українською напередодні наступного Різдва.

 

*Словом “стереотипи” переклали поняття “patterns”, патерни. Патерн має більше значень, ніж стереотип, в цій книзі про інформатичне та психологічне.

PS про науково-популярні книжки українською. В дійсності їх на 3 чи 4 більше. Можливо, за останній місяць видали ще щось, що я не врахувала. Я напишу про них одразу, як з’являться на сайті і я їх прочитаю.

З новим роком і більше науково-популярник книжок в новому році :)

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *