Free Call 073 23 36 567
Close
Відомі популяризатори науки. Мічіо Кайку

Сьогодні Мічіо Кайку святкує свій сімдесят перший день народження.

Мічіо Кайку  ще одна з зірок наукової популярізації, людина, що розповідає про науку в телевізорі та на радіо. Українською вийшли дві його книжки, тому ви, скоріш за все, вже чули про нього.

Ім’я: Мічіо Каку (англ. Michio Kaku, яп. 加來 道雄)

Дата і місце народження: 24 січня 1947, Сан-Хосе, Каліфорнія, США

Alma mater та місця роботи: Гарвардський університет (B.A., 1968), Університет Каліфорнії, Берклі (Ph.D., 1972), Міський університет Нью-Йорку, Нью-Йорський університет, Інститут перспективних досліджень.

Наукові надбання: фізик-теоретик, популяризатор науки, футуролог. Понад 70 наукових статей про теорії  суперструн, супергравітації, суперсиметрії, є одним з творців струнної теорії поля, яка входить до складу загальної Теорії струн, працює над  Теорією всього. Цікавиться нейронауками, стурбований екологічними змінами, розвитком атомної зброї та тим,  що вважає загальним неправильним використанням науки. Підтримує CETI.

Спрощено про наукові надбання: вчив, досліджував, та викладав те, що допоможе втілити в життя науково-фантастичні речі з книжок та фільмів або хоча б закінчити ту теорію, яку Ейнштейн почав, але не закінчив. Цікавиться найновішими дослідженнями та розвитком технологій і намагається зрозуміти, яке з цього може вирости майбутнє.

Цікавиться тим, як працює мозок, переймається змінами клімату.

Популяризує: наукову фантастику та її втілення в майбутньому (чи теоретичну неможливість втілення), прекрасне технологічне майбутнє, квантову механіку, знання про космос та всесвіт, про мозок, про розвиток суспільства.

Види діяльності: пише книжки, ведучий в наукових телесеріалах та радіопередачах, читає популярні лекції, часто приймає участь в науково-фантастичних конференціях.

Особлива прикмета: сивий азієць в піджаку, постійно розмовляє про космос, елементарні частки, наукову фантастику та майбутнє. В шкільні роки зробив прискорювач елементарних часток в гаражі.

Нагороди: Klopsteg Memorial Award (2008)

Сайтmkaku.org, канал youtube  Cuckoo for Kaku,  сторінка фейсбуку Dr. Michio Kaku, твіттер – michiokaku

Відомі зображення:

[slide-anything id=”8716″]

Книжки:

Написав дев’ять книжок, але одну, написану про майбутнє у 1999 році, я пропустила, бо після цього вже написані кілька свіжіших книжок на цю тему.
Українською видані дві, “Фізика майбутнього” та “Майбутнє розуму“, у далекому 2005 році, здається, ще був Гіперпростір.
Найсвіжіша книжка, “Майбутнє людства”, має вийти англійською наприкінці лютого цього року. Не знаю ще, коли чекати її українською.

[slide-anything id=”8705″]

Відео:

Науково-популярні фільми:

На IMDB написано, що Мічіо Кайку знімався в 86 науково-популярних фільмах. Я втомилася їх листаті, тому напишу тільки 9 найпопулярніших.
Якщо у вас є знайома людина (особливо – дитина), яка любить наукову фантастику, а фізику – не дуже, зверніть увагу на Фізику неможливого. Теорія відносності та недосяжність швидкості світу значно краще запам’ятовуються, якщо про них розповідають під час опису можливих технологій міжгалактичних подорожей, а знаєте, як можна створити світловий меч?

Мініверс Miniverse (2017) (рейтинг IMDD 7.0)
Універтитет The University (2016) (рейтинг IMDD 8.5
Дійсна історія наукової фантастики The Real History of Science Fiction (2014) (рейтинг IMDD 8.5
Пророки наукової фантастики Prophets of Science Fiction (2011) (рейтинг IMDD 8.0
Як працює Всесвіт How the Universe Works (2010) (рейтинг IMDD 9.0)
Фізика неможливого Sci Fi Science: Physics of the Impossible (2009) (рейтинг IMDD 7.6)
Ейнштейн Einstein (2008) (рейтинг IMDD 7.8)
Бачення майбутнього Visions of the Future (2007) (рейтинг IMDD 7.7)
Час Time (2006) (рейтинг IMDD 7.7)

Відомі цитати:

Якби ви могли дожити та зустрітися зі своїми онуками у 2100 році… ви би дивилися на них майже як на грецьких богів. Ось куди ми прямуємо.


Коли фізики говорять про “красу” своїх теорій, вони мають на увазі, що їх теорія має принаймні дві суттєві риси: 1. об’єднуючу симетрію; 2. здатність пояснювати величезну кількість експериментальних даних з найбільш економічними математичними виразами.


Рівняння Максвелла … спочатку складалися з восьми рівнянь. Ці рівняння не “красиві”. Вони не мають сильної симетрії. У їх оригінальній формі вони потворні. … Однак, коли їх переписали з використанням часу як четвертого виміру, цей досить незграбний набір з восьми рівнянь перетворився в єдине тензорне рівняння. Це те, що фізик називає “красою”, тому що обидва критерії зараз задовольняються.


Математика … являє собою набір всіх можливих самоузгоджених структур, і це набагато логічніші структури, ніж фізичні принципи.


Атоми наших тіл були сформовані в кузні ядерного синтезу, всередині вибухаючої зірки, за еони до народження Сонячної системи. Наші атоми старші гірних систем. Ми – буквально! – створені із зіркового пилу. Тепер ці атоми зустрічаються в розумних істотах, здатних розуміти універсальні закони, які керують цією подією.


 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *