Free Call 066 23 36 567
Close
Кожна річ – молоток

Every tool`s a hammer – книжка Адама Севіджа, одного з руйнівників міфів. Більшою мірою це гімн мейкерству та автобіографія зі способами Адама вирішувати найбільші проблеми втілення проектів – цю частину можна було б видати типовою книжкою про саморозвиток, але це було б не так цікаво :)

Мейкерство, making – створення речей з того, що є навколо, щоб вирішити певну проблему чи втілити ідею. Найчастіше це щось механічне чи електронне, але Адам наголошує на тому, що мейкерство – будь-яка творча діяльність створення чогось нового – кулінарне, літературне, мистецьке – whatever. Те, що робили руйнівники міфів – мейкерство. Більше можна дізнатись тут: https://en.wikipedia.org/wiki/Maker_culture

В біографії Севіджа руйнівники займають значне місце, але початок і подовження його кар’єри пов’язані з створенням спецефектів на знімальних майданчиках фільмів (у тому числі “Star Wars Episode II” і “Матриця – перезавантаження”) та для реклами. Велика кількість дуже різних проектів. А велика кількість проектів означає типові для проектів проблеми і додаткові мейкерські.

Наприклад, до дедлайнів Адам пропонує відноситися як до способу визначати, що важливе, а що ні, і не зациклюватись на постійному вдосконалені. Обіцяє, про обов’язково будуть провали, бо мейкерство ітераційний процес, а навчання потребує робити помилки і виправляти їх. Що треба просити допомогу і вчитись пояснювати іншим свої проекти. Для цього пан Севідж пропонує малювати, креслити, рисувати схеми – чим більше візуального пояснення, тим краще, чим більше малюєш, тим краще вмієш пояснити на малюнку, що де і як має бути. А ще малюнки допомагають думати і дивитись на проект під різними кутами. (Мене він переконав :) ).

Є окремі глави про матеріали, (одна – виключно про картон), про інструменти, про способи організації майстерні і інші практичні мейкерські питання.

Книжка мастрід для місцевих мейкерів – робототехніків, вчителів STEAM, інженерів, домашніх вмільців, косплеєрів, сумашедших вчених та команд, які роблять арт-об’єкти для Burning Man. Менеджерам проектів теж може бути корисно. Особливо менеджерам своїх проектів.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *