Free Call 066 23 36 567
Close
Ліва півкуля жартує, права сміється

The Left brain speaks, the righte brain laughs. A look at the neuroscience of creativity in art? Science and life by Ransom Stephens, PhD

Якщо коротко — найкраща книжка про мозок для представників технічних наук.

Мені мало книжок про мозок, виданих українською, тому я пішла слухати не перекладену книжку Ренсома Стіфенса “Левий мозок каже, правий сміється”

На відміну від більшості PhD, які пишуть про мозок, Ренсом Стіфенс — фізик. Це відчувається в тому, як саме і що саме він пояснює. Тому тут багато про метафори і їх обмеженість, про міфи, методи досліджень, історій про науковців… У тому числі про те, чи в дійсності ліва півкуля аналітична, а права – творча.

Моє улюблене — розподіл мозку на три частини не з типовою метафорою — рептилія, мавпа і людина, а внутрішня жабка, цуцик і Фейман. І довге пояснення про те, що вони працюють разом, а внутрішній Фейман є навіть у вашого собаки — як залізти на стіл за смаколиками вигадує він.

Книжка легка, цікава, весела. Великих глибин нейрології чи чогось проривного нового немає, але гарно розкладає інформацію по поличках (і пояснює, чому ми використовуємо метафори типу поличок в мозку)

Тепер на сайті будуть зустрічатися відгуки на англомовні книжки, які були прочитані чи прослухані автором відгуку. На сайті їх, на жаль, купити не можна, але можна купити на amazon.com, особливо якщо відстежувати знижки (я роблю це тут – bookbub.com)

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *