Free Call 073 23 36 567
Close
Науково-популярний книжковий адвент. День перший

У 2015 році, коли багато чого тільки починалося, науково-популярних книжок українською було недостатьо, щоб заповнити полицю або зробити адвент на 4 дні. Але зараз вони є :)
Перша справжня науково-популярна книжка, з якої для мене почалося багато чого, починаючи з цього сайту – Фізика майбутнього, яку написав Мічіо Кайку.

Доктор Мічіо Кайку (Dr. Michio Kaku) – американський фізик-теоретик японського походження, який багато років займається популяризацією науки. Він веде телепередачі на каналах BBC-TV, Discovery і Science та на радіо, виступає з лекціями і пише книжки (14 вже є). У 17 років збудував у своєму гаражі прискорювач заряджених часток (це мене вражає найбільше). У трохи старшому віці почав працювати над продовженням ідеї Айнштайна – Теорією всього, яка має об’єднати чотири фундаментальні взаємодії: сильну, слабку, гравітаційну й електромагнітну. Мічіо все ще працює над цією темою. Ще він з дитинства хотів побачити майбутнє, тому став футурологом.

У 2011 році у Нью-Йорку побачила світ книжка Physics of the Future: How Science will Shape Human Destiny and our Daily Lives by the Year 2100, тобто Фізика майбутнього. Як наука вплине на долю людства і змінить наше повсякденне життя у ХХІ сторіччі, яку українською переклала у 2015 році Анжела Кам’янець, а видало видавництво Літопис.

На відміну від тих, хто бачить майбутнє у кришталевих кулях і від письменників, які вигадують щось дивовижне, Мічіо Кайку розпитував тих вчених, які досліджують щось на передньому краю науки, бо саме вони роблять те, що стане майбутнім. Тому у пророцтв цієї книжки більше шансів на успіх.
Книга складається з 8 частин: про майбутнє комп’ютерів, штучного інтелекту, медицини, нанотехнологій, енергетики, космічних подорожей і дві більш соціальні, про майбутнє багатства і про майбутнє людства. Поки що наукові новини підтверджують висновки автора.

Три можливості з книжки:

    1. Можливо, ми будемо жити до 150 років, а у наших будинках буде безліч сенсорів, які будуть відстеживати стан нашого здоров’я
    2. Можливо, своє сторіччя ми зможемо відсвяткувати на Місяці, Марсі або геостаціонарному супутнику-ресторані космічного ліфта
    3. Настане кінець закону Мура. Але, можливо, ми вигадаємо ще щось.

Звісно, в книзі описано значно більше можливостей. Хай збудуться ці й інші приємні варіанти з книжки – Мічіо Кайку досить оптимістична людина :)

Якщо ви терпляче дочитали до кінця і хочете цю книжку, ви можете отримати на неї знижку 10% за купоном хочуКайку.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *