Free Call 073 23 36 567
Close
П’ятий день науково-популярного книжкового адвенту

Річард Докінз, “Егоїстичний ген” (треба читати з наголосом на гені, а не егоїзмі). Сорокарічна книжка на більше, ніж 500 сторінок. Бестлелер, який швидко зробив автора відомим.
Все ще актуальна, щоб зрозуміти еволюцію і генетику.

Про цю книжку важко розповісти коротко, тому я навіть не буду намагатися згадати все. Основне:

Докінз вважає, що одиницею еволюційного добору є ген, а не особина. Тобто не кожна особа повинна лишити нащадків, а багато осіб мають дати можливість жити та множитися тим, чиї нащадки забезпечать зручне і постійне пересування генів далі в часу і просторі. Це може пояснити деякі особливості поведінки тварин, такі як альтруїзм. Тобто їх здатність робити щось для інших представників виду, а не для себе. Так, звичайні робочі бджоли – самиці, які роблять все, що потрібно колонії, окрім розмноження (для розмноження є спеціальна матка). Вони не залишають своїх нащадків, але випестують нову майбутню матку, яка подовжить життя виду. Це не єдиний можливий приклад, але самий відомий. Сучасні генетичні дослідження більшою мірою підтримують висновки Докінза. Геноцентрична теорія еволюції наразі вважається панівною.

Знайомий зараз термін “мем” теж придумав та описав Річард Докінз. Мем – це не популярна в інтернеті фраза поруч з картинкою, а одиниця культурного коду (ген в культурі), який поширюється так само “егоїстично”, як описані в книзі гени.

Щоб дізнатись більше, читайте книжку :)

В книзі є вшита закладка! Для Клуба Сімейного Дозвілля це рідкісна і дуже приємна турбота про читача.

Знижка – купон генимеми.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *