Сімнадцятий день книжкового науково-популярного адвенту

Сімнадцятий день книжкового науково-популярного адвенту

Сіддгартха Мукерджі написав велику товсту книжку, яка принесла йому Пулітцерівську премію “Імператор усіх хвороб: біографія раку” в 2010 році, велику товсту книжку “Ген: надзвичайна історія” в 2016, а в 2015 році (в Україні – в 2017) вийшла другом книжка, за розміром менша за одну главу з великих з назвою “Закони медицини. Польові нотатки з невизначеної науки”.

Сіддгартха Мукерджі лікар та науковець, який досліджує рак. Як науковець, він знає що у науки мають бути безперечні закони, як закон Ньютона в фізиці чи закон Авогадро в хімії. В медицині настільки безперечних законів немає (тому її назвали невизначеною на обкладинці, хоч uncertain можна перекласти як невпевнену), але Сіддгартха вирішив сформулювати їх.

  1. Закон перший: глибока інтуїція значно потужніша за легковажно проведений аналіз.
  2. Закон другий: “норми” навчають нас правил, а “винятки” навчають законів
  3. Закон третій: на кожен бездоганний медичний експеримент припадає бездоганна людська похибка

Про кожен з законів в книзі є окрема глава з прикладами з життя та практики.

Якщо трішки подумати, то ці закони зводять медицину до зграї чорних лебедів.

Тепер уважно подивіться на червоне коло з літерами TED. Ця позначка стоїть на всіх книжках серії книжок “a TED original”. Їх написали лектори конференції TED, вони такі само цікаві, змушують замислитися і варті поширення. Їх можна прочитати майже так само швидко, як подивитися конференцію. Вони прекрасні ззовні і всередині.
І знижки з купоном tedbooks на всі одночасно ;)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *