Європеана

40,00 грн.

Тепер я знаю, як виглядає скетчбук безумця-деміурга з ескізами ХХ сторічча. Замість тисяч віддінків акварелі використовувати історічні факти, до напівпрозорості наповнити іх життевою силою слова… І почати творити.

Немає в наявності

Ми повідомимо, коли цей товар буде у наявності

Порівняти

Опис

Європеана. Жанр цієї експериментальної прози Оуржедніка  балансує на межі художньої оповіді та есеїстики. А сам текст – це іронічна суміш безглуздих гасел, поширених переконань і стереотипів, символів і концепцій. ХХ століття постає перед читачем не як послідовність історичних подій, а як набір фактів – хаотичних, на перший погляд, але насправді ретельно дібраних, щоб витворити образ минулого, який западає у пам’ять, спонукає до роздумів і переосмислень.

Наше враження тут.

Теперь я знаю, как выглядит скетчбук безумца-демиурга с зарисовками ХХ века – як “Європеана” Патріка Оуржедніка. Вместо тысяч оттенков акварели взять исторические факты, до полупрозрачности наполнить их жизненной силой слова… И начать творить.

Художник не грешит супер-реализмом, он работает «от пятна», отталкивается от случайного, казалось бы, факта – и к его причудливому отголоску в судьбе человека, города, страны или человечества. Здесь нет стройной хронологической последовательности, но есть гармония цвета и света, переданного переплетением историй в атмосфере бурлеска, абсурда и внезапных озарений. Выразительные росчерки лозунгов, пятна дат и цифр на непривычной фактуре из смутно узнаваемых впечатлений, мировоззрений и иллюзий. У проступающих на листе силуэтов нет четких лиц, мы не найдем там громких имен из учебника.

Сам автор, поэт, переводчик и лингвист, высказываясь о «Европеане», говорит, что она была задумана как стилистический эксперимент, и двадцатый век в ней — прежде всего риторическая фигура, а не реальное время с настоящими радостями, бедами и горестями. Жанр на грани эссеистики и беллетристики, пародия и провокация… нет, терминами из изобразительного искусства здесь оперировать все-таки проще.”

Додаткова інформація

Вага 210 g
Розміри 205 × 134 × 12 mm
Автор

Переклад

Видавництво

Палітурка

тверда

ISBN

978-617-679-122-5

Рік видання

2015

Кількість сторінок

160

Відгуки

Відгуків немає, поки що.

Будьте першим, хто залишив відгук “Європеана”“

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *