Зброя, мікроби і харч. Витоки нерівностей між народами

110,00 грн.

Головна ідея книги – дослідити дрібномасштабні або зниклі суспільства, зрозуміти механізми їхнього розвитку, зокрема дію географічних, культурних, екологічних і технологічних чинників.

1 в наявності

Порівняти

Опис

Смілива наукова розвідка випускника Гарварду й Кембриджа та нинішнього викладача Каліфорнійського університету, американського еволюційного біолога Джареда Даймонда «Зброя, мікроби і харч» – це світовий науковий бестселер, який уже розійшовся багатомільйонними накладами й продовжує долати нові рубежі. Головна ідея книги – дослідити дрібномасштабні або зниклі суспільства, зрозуміти механізми їхнього розвитку, зокрема дію географічних, культурних, екологічних і технологічних чинників. Даймонд розкриває первинні історичні причини нерівностей сучасного світу, які, на його думку, криються в глибинах доісторичного минулого людства. На основі масштабних міжконтинентальних порівнянь і залучення широкого спектра останніх досягнень історії, біології, лінгвістики, археології, епідеміології, біогеографії, палеонтології та екології автор намагається пояснити «найзагальнішу схему історії», давши відповідь на наскрізне питання книги: чому суспільства одних частин світу розвинули раніше харчове виробництво, технології, письмо та смертоносних мікробів і завдяки цим перевагам завоювали народи інших частин?

Книга присвячена пошуку відповіді на питання Ялі — жителя Нової Гвінеї, яке було поставлене автору в липні 1972 року: «Як так сталося, що ви, білі люди, виробили так багато карго і привезли його на Нову Гвінею, а ми, чорні люди, маємо так мало власного карґо?» (під «карґо» тут мається на увазі узагальнена сукупність матеріальних благ, якими не володіла Нова Гвінея до колонізації її у першій половині 19 століття). З практичної точки зору автор намагається дати відповідь на питання про механізми виникнення, розвитку, розквіту та занепаду дрібномасштабних або зниклих суспільств, а також визначити місце в системі цих механізмів географічних, культурних, екологічних і технологічних чинників. Таким чином Даймонд розкриває первинні історичні причини нерівностей сучасного світу, які, на його думку, криються в глибинах доісторичного розвитку людства. Зокрема, він намагається на основі масштабних міжконтинентальних порівнянь і залучення широкого спектра останніх досягнень історії, біології, лінгвістики, археології, епідеміології, біогеографії, палеонтології та екології пояснити «найзагальнішу схему історії», давши відповідь на банальні, на перший погляд, питання, за яким насправді стоять цілі епохи, наприклад, чому саме Європа протягом п’ятисот років диктувала свою непохитну волю решті світу, а не первісні суспільства ацтеків чи інків, які стали першими жертвами іспанських конкістадорів; як сталося, що нація гордих воїнів-індіанців була витіснена (знищена) нацією фермерів тощо.

Автор спробував написати коротку історію всіх людських суспільств на останні 13 тисяч років, причому автор намагається поєднати у своїй праці елементи наукового та літературного викладу і повністю відмовляється від расистсько-ідеологічних начал для пояснення історії людства. Усвідомлюючи свою ініціаторську роль, він пише, що його праця — всього лише невелика за обсягом розвідка, яка має бути поглиблена шляхом подальших досліджень.

Наша рецензія тут.

Додаткова інформація

Вага 660 g
Розміри 220 x 145 x 25 mm
Автор

Джаред Даймонд

Переводчик

Тарас Цимбал

Обкладинка

тверда

Кількість сторінок

520

ISBN

978-966-521-512-7

Відгуки

Відгуків немає, поки що.

Будьте першим, хто залишив відгук “Зброя, мікроби і харч. Витоки нерівностей між народами”“

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може сподобатися…