Free Call 066 23 36 567
Close
Венеричні валентинки: герпес

Група герпес-вірусів досить велика, кількість хвороб, з ними пов’язаних, теж не маленька – від вітрянки до вірусу Епштейна-Барр, але до статевої системи може мати відношення лише один герпес сімплекс, але у двох варіаціях – ВПГ-1 (звичайний) і ВПГ-2 (генітальний).

Герпес як хвороба найчастіше проявляється як пухирці на слизових оболонках – губах, носі, очах, статевих органах. В той час, коли пухирців немає, вірус тихеньки сидить десь в нервових клітинах і чекає гарний для нього і поганий для нас момент стресу, переохолодження, травми, радіоактивного опромінення. Оскільки носіями герпесу є щонайменше 70% населення Землі, більшість з вас знає, як класно, коли герпес вилазить перед важливими подіями, які і самі по собі нервують. Але герпес може вилазити і значно неприємнішими речами – менінгітом, енцефалітом, гепатитом, пневмонією. Зараження очей теж дуже неприємна річ.

Різниця між ВПГ-1 та ВПГ-2 в геномі та трішки на протеїнах конверту

Різницю між ВПГ-1 і ВПГ-2 очима не побачиш, і якийсь час вважали, що генітальний герпес не може бути на губах і навпаки, але більш глибоке дослідження показало, що при необачності і недотриманні правил гігієни можливо все.

Заразною є рідина в пухирцях, і вона залишається заразною певний час, тому

  1. Не треба торкатися руками пухирців
  2. Ретельно мити руки після того, як торкнулися. В жодному разі не торкатися інших слизових, особливо очей
  3. В стані активних пухирців не цілуватись, не займатись сексом, лікувати (питання “як?” – до лікарів, але мед, зубна паста, припікання, сіра з вуха, йод, зеленка і всі інші народні методи не діють)
  4. Завжди користуватись презервативом, якщо у вас був хоча б один прояв генітального герпесу, а зараз – немає. Герпес неможливо вилікувати остаточно* 
  5. Ще раз – не займатись сексом тоді, коли на геніталіях є пухирці. Навіть з собою. Якщо пухирці на іншій людині – тим більше.

*Якщо ви впевнені, що можна, йдіть до лікарів, бо це дорого, складно і потребує чіткого виконання настанов лікарів.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *