Free Call 066 23 36 567
Close
Венеричні валентинки: хламідіоз

Хламідії – страшенно цікаві бактерії. З одного боку, вони грамнегативни кокі, тобто кулясті бактерії, які не фарбуються за Грамом. Таких багато. З іншого боку, хламідії можуть жити і розмножуватись тільки всередині іншої клітини з ядром, які переважають у людей, ссавців, птахів і навіть амеб (для кожного є свої хламідії!). Так теж буває, але типово для вірусів. Щоб ускладнити роботу лікарів, у хламідій є дві форми – елементарних тіл і сітчастих. Елементарні менші, можуть бути зовні клітини, коли прилипають на поверхню клітини, змушують проковтнути себе і засунути в затишну вакуоль, але не можуть розмножуватись. Сітчасті тіла більші, можуть розмножуватись, але не можуть заразити інші клітини. Бактерія може змінюватись з елементарного тіла на сітчасте і навпаки. Може тихо сидіти і не розмножуватись сама собою, тільки разом з клітиною-хазяїном, чекаючи сприятливих умов чи пришестя – не завжди зрозуміло, чого вони чекають і коли почнуть активуватися. Хламідії, що надають перевагу людям, можуть викликати пневмонію (Chlamydophila pneumoniae), трахому, кон’юнктивіт, лимфогранулему та хламідіоз (Chlamydia trachomatis).

Жовті кульки – хламідії

Статевим шляхом з них усіх передається хламідія трахоматіс. Вона може заходити туди, куди не потрапляє більшість інших інфекцій, до далеких статевих органів і викликати запалення яєчок, простати, фалопієвих труб, поверхні матки чи, що ближче і легше, різні уретрити. Ще вона полюбляє слизову оболонку ока та носоглотки, на яких так само викликає запалення, руйнацію клітин і все таке інше. У світі близько 80 мільйонів хворих на трахому – запалення ока, викликане хламідіями. На 2015 рік статевий хламідіоз був у 61 мільйона людей, тобто та варіація, яка любить очі, більш популярна.

Цикл розвитку хламідій всередині клітини

Хламідіоз в найінтимніших місцях може бути безсимптомним, особливо у жінок (60-80%), хоча чоловіки на свербіння в сечовипускному каналі теж не завжди звертають увагу, і хвороба переходить у хронічний стан.

Лікуються ці бактерії антибіотиками, але іноді потрібно кілька курсів. Особливо складно, якщо одночасно є трихомоніаз, бо трихомонада може дати прихисток хламідіям всередині себе, і через кілька днів історія почнеться з початку. 

Вакцину намагаються створити, дослідження тривають, чекати ще довго. Частково швидкість досліджень пояснює те, що хламідіоз масовий у Африці та Азії, в бідних країнах, тому на дослідження виділяють недостатньо коштів.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *