Free Call 066 23 36 567
Close
Відомі популяризатори науки. Брайан Грін

Сьогодні святкує свій п’ятдесят п’ятий день народження Брайан Грін, один з найвідоміших популярізаторів теорії струн (там нижче є відео, в якому він сам пояснює, що це таке)

Можливо, він не така публічна фігура, як деякі інші популярізатори, але його ім’я згадують одним з перших, коли розповідають про теорію струн і суперструн. Пан Грін написав чотири книжки (одна з них – дитяча книжка-картинка), за які отримав премію Королівського наукового товариства і ще раз був у короткому сиску, Пуліцерівську премію і якусь кількість авторських відчислень як автор бестселерів. Українською книжки не перекладені.

У вільний час виступає одним з організаторів Міжнародного фестивалю науки у Нью Йорку.

Досьє

Ім’яБра́йан Ре́ндолф Грін (англ. Brian Randolph Greene)

Дата народження: 9 лютого 1963 Нью-Йорк, США

Alma mater та місця роботиГарвардський університетОксфордський університет , процював у Корнелльському університеті , зараз – в Колумбійському

Наукові надбанняфізик-теоретик, щирій поборник теорії струн. Займався дослідженнями дзеркальної симетрії, яка пов’язує два різних простори Калабі-Яу. Разом з Девідом Моррісоном та Полом Аспінволом у 1993 році він довів, що флоп-перебудови з розривами є частиною теорії струн. Він також розвинув ідею електроначорної діри (black hole electron). Зараз Браян Грін вивчає струнну космологію, зокрема, «відбитки» транспланківської фізики в реліктовому випромінюванні, а також бранну космологію.

Спрощено про наукові надбання: займається теорією струн, тобто вважає, що весь Всесвіт складається з окремих неможливо тоненьких та коротеньких одномірних струн, які коливаються, і це коливання виглядає як бозони, мезони, мюони, кварки та інші елементарні частинки, з яких складаються електрони, протони, атоми, молекули і так далі  аж до котиків і всього іншого. Це все дуже серйозно і важливо, бо може привести до створення теорії всього. Нижче є відео, в якому пан Грін це пояснює значно краще.

Популяризує: теорію струн.

Види діяльності: публічні лекції – популярні і наукові, книжки,  організатор Всесвітнього фестивалю науки (World Science Festival) у Нью Йорку з 2008 року.

Особлива прикмета: Мабуть, найбільше він схожий на проповідника. Наукового проповідника теорії струн.

Брайан Грін був дитиною-вундеркіндом, цікавився математикою настільки, що з  12 років його навчав професор Колумбійського університету. З 9 років вегетаріанець, а з 34 – веган.

Навчався акторськії майстрності і навіть знімався в кількох фільмах: Радіохвиля, Остання Мімзі, Дежа вю.

Сайт: сторінка на сайті університету , сторінка фейсбуку BrianGreenePhysicist, твіттер bgreene

Відомі зображення:

[slide-anything id=”8906″]

Книжки:

Всього чотири книжки, але всі видатні. Українською немає.

[slide-anything id=”8907″]

Відео TED про теорію струн:

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *