Опис
Що спільного між Чайковським і Сковородою? Чи справді Чайковський — один із нащадків козацького роду Чайок? Як життєві й творчі маршрути генія світової музичної культури пов’язані з Україною? Скільки безсмертних шедеврів написав Чайковський на українській землі? Протягом майже трьох десятиліть композитор щороку бував у мальовничих українських містах і містечках, і ці гостини залишилися на сторінках його листів світлими спогадами, а в історії культури — шедеврами, адже краса української землі глибоко відлунювала в душі композитора, перетворюючись на музичні сторінки «Лебединого озера», «Дитячого альбому», «Мазепи» та інших «хітів».
Провідні українські музикознавці — професори вищих музичних навчальних закладів запрошують читача в захопливу подорож до безмежно прекрасного світу доленосних перетинів Чайковського й України. Ця книга — не академічний довідник, хоча вона й спирається на документальні джерела, унікальні архівні матеріали фондів і бібліотек, охоплює широке коло спеціалізованої літератури. Одинадцять яскравих досліджень «українських вимірів» Чайковського багато в чому перевертають уявлення про вплив наших національних ментальних кодів на світову музичну культуру, розкривають особливості розвитку професійної музичної освіти та виконавської майстерності в Україні.
Візуальна концепція книги, її емоційний тон по-сучасному відтворюють «чарівливу епоху» видавництва П. Юрґенсона — його титульні сторінки партитур Чайковського стали одним із лейтмотивів видання. Численні фотографії другої половини ХІХ ст., автографи рукописів, літографії та картини ілюструють неодмінну складову української карти життя й творчості Чайковського.
Відгуки
Відгуків немає, поки що.