Free Call 073 23 36 567
Close
Джордж і космічні пригоди

Стівен Гокінг відомий насамперед своєю “Найкоротшою історією часу” та іншими дорослими книжками про фундаментальні речі типу часу, простору та необхідності існування творця всесвіту. Але в нього є й дитячі книжки, написані в співавторстві з донькою, Люсі Гокінг. Іноді їм допомагав Крістоф Гальфар, а Гаррі Парсонз малював ілюстрації, завдяки яким ми впізнаємо героїв.

Головний герой серії – хлопчик Джордж. Його батьки дуже завзяті поборники екології, вони самостійно вирощують і готують їжу, намагаються не користуватися електрикою. Звісно, вони не бачать жодної причини купувати комп’ютер Джорджеві, якого цікавить космос. На щастя, поруч поселяється науковець-космолог Ерік з родиною, донькою Енні та дружиною. Ерік майже повна протилежність батьків Джорджа – він займається наукою, дозволяє доньці їсти й пити різні не дуже зорові речі, в нього є комп’ютер – особливий надзвичайний експериментальний комп’ютер Космос, який вміє будувати портали в космос! Енні вміє користуватися – чи краще сказати домовлятися – з Космосом. Вона мрійниця, фантазерка і шукач пригод.

Якщо в книзі є допитливі діти і комп’ютер з надможливостями, діти обов’язково будуть використовувати можливості комп’ютера для дослідження Космосу і іноді потрапляти в халепи і щонайменше раз на книжку рятувати Всесвіт від поганців чи самих себе. Цю серію від звичайних пригод у космосі з зеленими інопланетянами, голосними вибухами космічних кораблів і іншими славнозвісними космічними принадами відрізняє Стівен Гокінг.
Всі наукові факти у книзі відповідають дійсності. Є багато наукових вставок, які писали справжні науковці простою зрозумілою мовою, фотографії планет, супутників, машин, галактик, космічних скупчень (не все одразу, а там і тоді, коли цього вимагає сюжет). Ерік – сюжетний провідник цінності науки та відповідальності науковців за винаходи. Він погоджується з батьками Джорджа про те, що ми маємо піклуватися про нашу планету, і пропонує використовувати сучасні технічні засоби, а перед тим, як почати розповідати Джорджу про науку, пропонує дати отаку клятву: “Клянусь використовувати наукові знання на користь людству. Обіцяю, що в пошуках істини не завдам шкоди жодній людині. Намагаючись поглибити свої знання про чудеса довкола на, я буду мужнім та обачним. Обіцяю не користати з наукових знань задля особистої вигоди й не ділитися ними з тими, хто хоче знищити чудову планету, на якій ми живемо”.
Але рятувати Всесвіт все одно доведеться, бо крім витівок дітей є дорослі, які хочуть вкрасти Космос, підкорити Землю, зробити Чорну діру на Землі чи ще щось.

Українською в серії видано п’ять книжок:

  1. Джордж і таємний ключ до всесвіту, самий початок, базові наукові знання, досліджують половину планет та дивні людські відносини.
  2. Джордж і скарби космосу – про життя, проект SETI з пошуку позаземного життя, деякі екологічні проблеми і інші планети.
  3. Джордж і Великий вибух – про Великий вибух, Великий андронний коллайдер, пошук планет земного типу біля інших зірок і про тайні товариства, які хочуть заборонити науку.
  4. Джордж і незламний код – про квантові комп’ютери, зламаний код і незламні коди, про роботів.
  5. Джордж і блакитний супутник – про заселення інших планет, відбір до першої експедиції на Марс. Закінчується книжка досить несподівано, тому є
  6. Джордж та Корабель часу (George and the Ship of Time), українською ще не видана, англійською опублікована у травні 2018 року, автор – тільки Люсі Гокінг.

Джордж та Енні, як і живі діти, зустрічаються з соціальними проблемами – буллінгом, травлею у соцмережах, першою закоханістю. Ті методи протистояння, які використовують книжкові герої, можуть допомогти в реальному житті (навіть якщо дитина буде пропускати всі наукові вставки, вона може знайти щось цікаве для себе ;) )

 

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *