Free Call 073 23 36 567
Close
Очікувані книги з Форуму Видавців і Читачів

За кілька днів ми вирушаємо до Львова, на «Форум Видавців»! Це дуже очікувана, друга велика книжкова подія року. За допомогою матеріалів Lb.ua та Читомо, нами складено список найцікавіших новинок нехудожньої літератури, котрі вже з’явились або які ось-ось можна буде придбати!

55e228cf8ca38

 

1 . Спогади нейрохірурга – Генрі Марш, «Історії про життя, смерть і нейрохірургію», ВСЛ

Генрі Марша в Україні знають. Усесвітньовідомий нейрохірург провів тут багато операцій на мозку, стояв на Майдані, а тепер з’явиться на Форумі як один із ключових гостей. Про нього зняли два фільми (зокрема, «Англійський хірург» про медичну співпрацю Генрі Марша та українця Ігоря Курильця, що почалася далекого 1992-го, про їхні спільні київські консультації та операції), він отримав багато професійних нагород. Книжку він присвятив дружині.

У ній – історії про медичну етику, про вплив і важливість обладнання та стану лікарняних палат на одужання пацієнтів, про те, як це – мати справу з найважливішим і найфіліграннішим людським органом (а також про те, як мати справу з застарілим обладнанням, коли ти оперуєш найфілігранніший людський орган). Для «Видавництва Старого Лева» книжку Марша переклав нейрохірург Андрій Мизак.

 

55e221ce81a162. Ще одна спроба зрозуміти росіян – Ганс Боланд, «Моя російська душа», Видавництво Жупанського

Ганс Боланд народився 1951 року в Джакарті, жив і вчився в Нідерландах, 1983 року захистив докторську про поезію Анни Ахматової, переклав голландською Пушкіна, Достоєвського, Ахматову, Шаламова та інших. «Моя російська душа» – це книжка про стосунки автора з Росією, з усім, із чого, на думку росіян, і складається «загадкова російська душа». Тридцятип’ятирічний досвід дає право голландцеві робити якісь іронічні узагальнення й шукати відповіді на «прокляті запитання», не вдаючись до фірмового слов’янського пафосу. «А що, Бог вирішив створити для російського народу іншу душу, ніж для голландського?» – примружившись, питає Боланд.

Про країну, яка шокує, травмує і дивує, українці ніколи не стомляться читати й писати. У перерві між читанням і письмом можна глянути, як це виходить у інших.

 

55e228fa9f7053. Релігія і зброя – Ізраель Шахак, Нортон Мезвінскі, «Юдейський фундаменталізм в Ізраїлі», Темпора

Двоє єврейських науковців написали докладну й відносно нескладну книжку про ультраправі релігійні рухи в Ізраїлі, про історичні витоки цих рухів та про їхній вплив на сучасну історію країни. У передмові Нортон Мезвінскі каже, що міжнародні ЗМІ регулярно перекручують і опускають важливі подробиці, пишучи про юдейський релігійний фундаменталізм (без нього не обійтися, скажімо, коли йдеться про вічний арабсько-ізраїльський конфлікт).

Коректної інформації про витоки й природу конфліктів досі бракує, тому Шахак і Мезвінскі підійшли до справи виважено і ґрунтовно. Вони описали те, в чому вбачають найбільшу перешкоду для миру, те, про що знають із перших рук. Вони підкріпили факти цитатами з ключових фундаменталістських видань. Вони, зрештою, пояснили, за що й чому вбили колишнього прем’єр-міністра Іцхака Рабіна (і описали вбивцю в термінах релігії та віри). Ізраїль лишається неспокійним, тому такі книжки завжди на часі.

sheptickiy-vid-a-do-ya1

 

4. Різні іпостасі відомої людини – Терещук Галина, Думанська Оксана. «Шептицький від А до Я», ВСЛ

«Шептицький від А до Я» – своєрідна абетка, яка відкриває читачам головні віхи життя великого митрополита, оповідає про його рід, формування його як людини і духовного наставника сучасників. Читачі дізнаються, де митрополит Андрей народився і навчався, як пішов за покликанням серця, як служив Богу і людям, допомагаючи сиротам і знедоленим, рятуючи від переслідувань євреїв.

Інтелектуал і жартівник, добрий Тато і приклад для багатьох – різні іпостасі  митрополита відкриваються в цій непересічній абетці-енциклопедії.

mystetstvo_vijny

5. Актуальне ще задовго до Різдва Христова – Сунь-дзи, «Мистецтво війни», ВСЛ

Філософсько-стратегічний твір давньокитайського воєначальника, який датується IV століттям до нашої ери, українською виходить вперше. Зважаючи на гостру актуальність книги в сучасних умовах, її примірник варто подарувати тим, хто б мав знати, що «війна – це шлях обману» та «жодна довга війна не принесла прибуток країні». З одного боку, «Мистецтво війни» можна розглядати як трактат для військових, які прагнуть перемоги у всій її величі. З другого – як філософську працю про саме життя, де через військову стратегію і тактику виробляється  особливе діалектичне сприйняття світу з його поєднанням непоєднуваного: сили та слабості, обману та вірності, війни та миру… Ця непроста книга припаде до смаку не лише конфуціанцям у душі, але й стратегам від бізнесу, політики, юриспруденції. «Той, хто знає, коли він може битися, а коли не може, буде переможцем», − погодьтеся,  цілком універсальний умовивід.

timthumb.php

6. Актуальне минуле – «Повернення в Царгород» / За загальною редакцією Л. Івшиної, Українська прес-група

Візантія й Давня Русь—Україна. Козацька Україна та Османська імперія… Теми й досі не цілком досліджені. Проте вдумливе їх вивчення в контексті нашої української історії дає ключі до розуміння багатьох справді актуальних сьогодні речей. Там, у Візантії—корені нашого християнства, культури Київської Русі. Там, у Османській імперії — витоки нашого козацького руху, наших драм, трагедій, перемог і здобутків. Це — не лише минуле. Про все це — у нашій книзі «Повернення в Царгород».

 

21212

7. Бізнес-ідеї, які змінять світ Пітер Тіль. «Від нуля до одиниці. Нотатки про стартапи, або як створити майбутнє», Наш Формат

Книжка стане пусковим механізмом для тих, хто прагне мислити категоріями стартапів і створювати нове, а не копіювати відпрацьовані шаблони. Автор переконує: роблячи те, що ми вже знаємо, ми рухаємо світ від 1 до n, додаючи більше чогось вже знаного; проте щоразу, коли ми створюємо щось нове, ми ступаємо від 0 до 1. Акт творення одиничний, як і мить творення, а його результат – щось нове і незвичайне. Пітер Тіль доводить, що сучасний світ живе в епоху технологічної стагнації, і якщо американські компанії не інвестуватимуть у нелегку справу творення нового, вони приречені у майбутньому, незалежно від того, наскільки високі їхні прибутки тепер. Тіль покроково описує дієвість експоненціального закону у світі стартапів, таємниці роботи із венчурним капіталом, а також інноваційні ідеї майбутнього, які змінять життя людей до невпізнаваності…

вцывы

8. Шлях до успіху країни – Аслунд Андерс. «Велике переродження», ВСЛ

Падіння комунізму 25 років тому трансформувало політичний та економічний ландшафт у понад двох десятках країн Європи та Азії. У цьому виданні політичні лідери, науковці та політики дають оцінку урокам, здобутим із «великого переродження» капіталізму та виявляють вдалі політичні стратегії і тактики, щоб допомогти країнам здійснити перехід до стабільних та успішних ринкових економік. Також у цій книжці обговорено приклади країн, що знову повернулися до політичного та економічного авторитаризму. Автори цих есеїв доходять висновку, що найкращі результати отримували лідери, що мали візію та бажання вдаватися до сміливих кроків приватизації державних підприємств та дерегуляції. Одначе нещодавнє відкочування назад у Росії та Угорщині кидає тінь на спадок перехідного періоду, що розпочався чверть століття тому.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *