Сьогодні, в міжнародний день радіо, можна згадати, що радіо живе, працює, говорить українською, і його можна слухати українською, просочуватись українською, чути правильну живу вимову.
Часто радіо – переважно музика. Це добре. Якщо пісні українською – це про вивчення української у тому числі. Отут, наприклад, зібрано дуже багато того, що можна слухати онлайн.
Але є такі радіостанції, які достатньо говорять про важливе, цікаве, культурне. Можна слухати потоково, не контролюючи процес, можна слухати окремі програми в записі, часто оформлені в подкасти, бо подкаст дуже часто – записане радіо навіть у випадках чистих, без постійного потоку, подкастів. Тобто можна не переживати, що пропустили улюблену програму, або ж цілком контролювати свій інформаційний аудіопоток.
В нас є гарне державне радіо (доступне і онлайн, і чесними радіохвилями):
Є Перший канал, більше про новини і саме зараз – про воєнні новини і воєнні питання.
Є Промінь (тут – слухати реалтайм, тут – програми в записі) – музика, новини, культура, актуальні, тобто військові в наш час, обговорення.
Є радіо Культура (тут – потоково, тут – програми) – про культуру і музику, в тому числі класичну, але саме тут є радіопостановки, аудіокниги, літературні програми… Подкасти “Книгосховище” і “Кохання з другого погляду” були створені на радіо Культура.
Інші радіоканали (не всі, всіх більше 1000):
Громадське радіо – головним чином новини; є подкасти.
Urban Space Radio – музика, трішки розмов, подкасти.
Radio NV – розмови, новини, музика; подкасти
Аристократи – музика, розмови. Є подкасти.
Radio Skovoroda – музика, розмови, новини, подкасти
Львівська хвиля музично-інформаційне радіо
Радіо Свобода – інформаційне з великим рівнем достовірності, робиться за кошти США
Радіо Поділ – роблять подкасти, трансляції немає.
Add Comment