Free Call 066 23 36 567
Close
Тисячний способ насолодитися життям

Скетч – швидкий малюнок, замальовка на пам’ять чи художній ескіз. Скетчи традиційно робили і роблять художники і студенти-художники щоб проробити ідею картини чи тренувати вміння з баченням і вималювати свої 100000 годин. У 2007 році Габріель Кампанаріо почав рух Urban Sketchers, який досить швидко розповсюдився по Земній кулі – переваги сучасних цифрових технологій і флікру. Ці міські скетчери малюють з натури все, що бачать навколо, і намагаються розповідати історію за допомогою картинки. У цього напряму є свій маніфест і правила, але ідея швидкого малювання для всіх розвинулась ширше, дозволяючи малювати що завгодно і як завгодно.

У малювання є купа переваг. Наприклад, воно дає можливість сповільнитись в метушні міста, по-іншому і більш вдумливо подивитись на те, що є навкруги, привезти з відпустки щось особисте, а не типові фото краєвидів, нарешті навчитись малювати чи візуально пояснювати свою думку (дуже незайва навичка у сучасному світі). А ще це красиво і цікаво.

Український осередок урбан скетчерів існує з 2014 року, а перша книжка українською про скетчінг вийшла приблизно місяць тому у видавництві ArtHuss. Я дуже тішусь, що нарешті в мене є книжка, яку можна дарувати друзям-скетчерам.

“Малювання на сніданок” Денні Грегорі підступно здалеку показує, що можна насолоджуватися життям і створювати мистецтво навіть якщо у вас на це немає часу. Спочатку він пише про те, що ні на що немає часу (читач, звісно, погоджується),

потім – щось про мистецтво, а потім пропонує взяти папір, ручку і намалювати сніданок. І читач починає любити холодні сніданки, бо на те, щоб намалювати, піде 5-10 хвилин.

Перші завдання для малювання дуже прості. Їх може втілити будь-хто. Не треба років художньої школи, дорогих інструментів, гіпсових голів. Складно помилитись й налажати, коли малюєш контур тарілки і чашки, це ж не Мистецтво з великої М.

Поступово завдання ускладнюються, додаються нові техніки, місця, сюжети, ідеї… Можна додатково зекономити час і не читати кілька книжок про дзен не робити нічого, про радість жити і про тайм-менеджмент, бо все це попутно розповідають. Або не все і не це, але ж краще взяти чашку кави і намалювати щось, ніж намагатись всунути ще одне хобі в свій розклад.

Можете з’їсти свій сніданок :)

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *