Free Call 073 23 36 567
Close
Нобелівське читання: палеогенетика

Сванте Пеебо став Нобелівським лауреатом з медицини за його дослідження вимерлих гомінідів (переважно неандертальців і денісінців) і еволюцію людини. Тобто за дослідження ДНК отих вимерлих гомінідів і порівняння його з нашим, гомосапієнсним.

Спойлер – ми не прямі нащадки неандертальців, але маємо до 4% неандертальських генів.

Про самого Сванте і його дослідження вже оперативно написали українські наукові сайти, наприклад, Довколаботаніка та Science.ua, і купа всіх інших. Щоб не повторюватися, я напишу про книжки, які можна почитати на цю тему.

У самого Сванте Пеебо є книжка 2014 року Neanderthal Man: In Search of Lost Genomes – Неандертальська людина: в пошуку втрачених геномів, українською не публікувалась. Ще є книжка How the E19 Protein of Adenoviruses Modulates the Immune System 1986 року, але це не наукпоп, а справжня наука.

посилання веде на амазон

Українською видані дві книжки з палеогенетики:

Спенсер Веллз – один зі стовпів, але його книжка значно старша, тому в ній немає багатьох нових даних, тому я раджу “Хто ми такі?”. Книжка Девіда Райха гарно читається, багато пояснює не тільки про гени, а й про проблеми, які виникають в палеогенетиків при збиранні матеріалів і при аналізі сучасних популяцій.

TED лекція самого Сванте, англійською.

Якщо вам сподобалось, ось двогодинна Ліннеївська лекція Пеебо в університеті Упсали.

Якщо ви читаєте англійською, пропоную ще кілька книжок. На жаль, я їх не читала, тому обирала за анотаціями серед свіженьких видань з високими рейтингами.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *