Free Call 073 23 36 567
Close
Проста фізика Волтера Левіна

Волтер Левін – фізик, який став відомим своїми лекціями в MIT. Дуже яскравими, наочними, які запам’ятовуються і вже не відпускають. Ось, наприклад, лекція про коливання і маятники:

Фізика – любов Волтера Левіна, (англійською ця книжка називається “For the love of physics”), і він намагається донести цю любов до всіх, від своїх дітей до своїх студентів, багатотисячної аудиторії youtube і, звісно, читачів цієї книжки. Щоб дізнатись про світло, краще за все зробити веселку й експериментувати з нею – Волтер любить веселки! Щоб дізнатись про аеродинаміку, можна пускати паперові літачки, а електростатика проявиться в усій красі, якщо в темряві знімати поліестеровий светр. Вам неодмінно стане цікаво, як це відбувається і чому, і вже на підготовлену цікавість можна покласти факти, формули і забуте в більшості шкіл мистецтво приблизних розрахунків. Щоб вразити ще більше, можна показати, як одні й ті самі закони працюють в малому і у великому, в різних середовищах і розділах фізики. А потім – як живуть зорі, чорні діри й атоми, фотони, лептони, кварки…

На мій погляд, це якась дуже коротка книжка, можна було б читати ще, і ще, і ще… Але я, що очевидно, вже люблю фізику. Чи спрацює це так на тих, хто фізику не знає і не любить? Не знаю, але це точно буде корисно – можна запам’ятати кілька фактів і використовувати їх в житті. Наприклад, те, що людина довша, коли лежить, ніж вища, коли стоїть. Чи те, чому ми можемо пити через соломинку і якої довжини вона може бути. Або про точність і її вимірювання – це працює не тільки в фізиці! +\- 10 грамів борошна, якщо в рецепті треба кілограм, ніяк не вплинуть, а от +\- 10 грамів солі, якщо в рецепті треба 20 грамів, будуть суттєво відрізнятися. Автобіографічні вставки і гумор дуже тісно переплетені з розповідями про фізику, тому буде цікаво, навіть якщо не звертати увагу на фізику.

Якщо ви про фізику знаєте все і навіть можете навчати – вам теж варто читати, Волтер Левін геніальний викладач і пояснювач, дуже багато можна запозичити.

Дітям шкільного віку буде значно цікавіше, веселіше і зрозуміліше оця “Проста фізика” і відеолекції, ніж шкільний підручник. Але замінити підручник не вийде, бо формул в книзі обмаль.

Пан Левін відомий не тільки лекціями, а й науковою роботою як експериментальний фізик – він досліджував космічне рентгенівське випромінювання, коли його існування було лише припущенням. Але це було давно і про таке не робили відео на youtube (в книзі є кілька дуже веселих епізодів)

Інші книжки про фізику:

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *