Сьогодні святкує свій п’ятдесят п’ятий день народження Брайан Грін, один з найвідоміших популярізаторів теорії струн (там нижче є відео, в якому він сам пояснює, що це таке)
Можливо, він не така публічна фігура, як деякі інші популярізатори, але його ім’я згадують одним з перших, коли розповідають про теорію струн і суперструн. Пан Грін написав чотири книжки (одна з них – дитяча книжка-картинка), за які отримав премію Королівського наукового товариства і ще раз був у короткому сиску, Пуліцерівську премію і якусь кількість авторських відчислень як автор бестселерів. Українською книжки не перекладені.
У вільний час виступає одним з організаторів Міжнародного фестивалю науки у Нью Йорку.
Досьє
Ім’я: Бра́йан Ре́ндолф Грін (англ. Brian Randolph Greene)
Дата народження: 9 лютого 1963 Нью-Йорк, США
Alma mater та місця роботи: Гарвардський університет, Оксфордський університет , процював у Корнелльському університеті , зараз – в Колумбійському
Наукові надбання: фізик-теоретик, щирій поборник теорії струн. Займався дослідженнями дзеркальної симетрії, яка пов’язує два різних простори Калабі-Яу. Разом з Девідом Моррісоном та Полом Аспінволом у 1993 році він довів, що флоп-перебудови з розривами є частиною теорії струн. Він також розвинув ідею електрона–чорної діри (black hole electron). Зараз Браян Грін вивчає струнну космологію, зокрема, «відбитки» транспланківської фізики в реліктовому випромінюванні, а також бранну космологію.
Спрощено про наукові надбання: займається теорією струн, тобто вважає, що весь Всесвіт складається з окремих неможливо тоненьких та коротеньких одномірних струн, які коливаються, і це коливання виглядає як бозони, мезони, мюони, кварки та інші елементарні частинки, з яких складаються електрони, протони, атоми, молекули і так далі аж до котиків і всього іншого. Це все дуже серйозно і важливо, бо може привести до створення теорії всього. Нижче є відео, в якому пан Грін це пояснює значно краще.
Популяризує: теорію струн.
Види діяльності: публічні лекції – популярні і наукові, книжки, організатор Всесвітнього фестивалю науки (World Science Festival) у Нью Йорку з 2008 року.
Особлива прикмета: Мабуть, найбільше він схожий на проповідника. Наукового проповідника теорії струн.
Брайан Грін був дитиною-вундеркіндом, цікавився математикою настільки, що з 12 років його навчав професор Колумбійського університету. З 9 років вегетаріанець, а з 34 – веган.
Навчався акторськії майстрності і навіть знімався в кількох фільмах: Радіохвиля, Остання Мімзі, Дежа вю.
Сайт: сторінка на сайті університету , сторінка фейсбуку BrianGreenePhysicist, твіттер bgreene
Відомі зображення:
[slide-anything id=”8906″]
Книжки:
Всього чотири книжки, але всі видатні. Українською немає.
[slide-anything id=”8907″]
Відео TED про теорію струн:
Add Comment