Free Call 066 23 36 567
Close
Відомі популяризатори науки. Ніл Деграс Тайсон

Ніл Деграсс Тайсон  суперзірка популярізації науки. Його впізнають і люблять ті, кому подобається те, про що він каже, або не люблять і все одно слухають ті, кому не подобається те, що він розповідає, бо Тайсон послідовно доводить, що теорія пласкої Землі помилкова, еволюція працює і ми це можемо спостерігати безпосередньо, Всесвіт не потребує творця, а ГМО не таке страшне, як його нерозуміння.

В сучасній маскультурі Тайсон зустрічається від фільму “Бетмен проти Супермена” до  серіалів “Теорії Великого Вибуху” та “Футурама”. Варто знати, хто цей усміхнений вусатий афроамериканець, щоб розуміти жарти про нього.

Цікавість до того, що є на небі,  розпочалась в маленького Ніла тоді, коли він подивився в бінокль на Місяць з даху свого будинку, а любов до космосу почалася у дев’ять років, коли він вперше пішов до планетарія Хейдена у Нью-Йорку. Потім він навчався в школі, дізнавався все більше про всесвіт і почав читати лекції з астрономії десь у віці 15 років. Карл Саган запросив сімнадцятирічного Ніла до своєї лабораторії в Корнелльський університет, і ще більше розпалив жагу до астрономії, хоч і не спокусив вступити до свого університету, Тайсон обрав Гарвард.

Мабуть те, що зараз пан Тайсон є директором того самого планетарію на Манхетені –  один з найкращих прикладів здійснення дитячих мрій.

За роки активної праці Ніл Деграсс написав безліч наукових та популярних статей та 14 науково-популярних книжок, багато з них стали бестселерами (на жаль, жодна не перекладена українською). Приймав участь у більше, ніж 100 телепроектах.

Дуже раджу цикл фільмів “Космос” (2014), це повний сучасний погляд на те, як розвивався Всесвіт, планети, життя, людство, матерія на макро і на мікро рівнях.

 

В науці гарно те, що вона правдива, і не важливо, вірите ви в це чи ні.

 

Досьє

Ім’я: Ніл Деграсс Тайсон (англ. Neil deGrasse Tyson)

Дата народження:  5 жовтня 1958, Нью Йорк.

Alma mater та місця роботи  Гарвардський університет (BA), Техаський університет (MA), Колумбійський університет (MPhil, PhD), зараз працює директором планетарія Хейдена в Американському музеї природознавста на Манхетені.

Наукові надбання: астрофізик, космолог, вивчає формування зірок та їх вибухи, карликові галактики, балджі та структуру нашої галактики Чумацький шлях.  Не вважав Плутон планетою ще до того, як його визнали планетоїдом офіційно.

Критикує теорію струн за те, що теорія струн дуже сильно спирається на математичні прогнози, але нехтує величинами, які можна виміряти.

Спрощено про наукові надбання: директор планетарія, який намагається зробити свій планетарій найкращим, а у вільний час вивчає зірки, галактики і все інше, що є на небі.

Популяризує: наукове бачення, космологію, раціональне мислення, еволюцію, атеїзм.

 

Види діяльності: статті в газетах та журналах, книжки, телепередачі, радіо, ведучий та редактор фільмів.

 

Особлива прикмета: усміхнений вусатий афроамериканець з зірками на жилеті. Дуже харизматичний.

Хобі: у шкільні та університетські роки боротьба, танці, вино.

На честь Ніла Деграсса Тайсона назвали астероїд 13123 Тайсон

 

Сайт: сторінка на сайті планетарія,  твіттер neiltyson – основний канал, фейсбук neildegrassetyson

Відомі зображення:

[slide-anything id=”8806″]

Книжки:

[slide-anything id=”8807″]

Відео:

Науково-популярні фільми:

На IMDB більше 160 фільмів та телепередач, в яких приймав участь Ніл Тайсон.
Найвідоміші

Еволюція їжі (Food Evolution, 2016, рейтинг IMDB 6.9)
Зіркові розмови, токшоу (StarTalk, з 2015 р., рейтинг IMDB 7.7)
Космос: Одіссея крізь простір і час (Cosmos: A Spacetime Odyssey, 2014, рейтинг IMDB 9.3)
Нова: Наука зараз (Nova ScienceNow, 2005-2011 рейтинг IMDB 8.5)

Не наукові Фільми та серіали:
Сімпсони, Теорія великого вибуху, Бетмен проти Супермена, Зоолендер 2, Family Guy, Гравіті Фолз, Друзi Супер Науковцi (цей дійсно вартий перегляду, а тут є українською)

Нагороди, медалі і премії:

2001 Медаль вищої майстерності Колумбійського університету
2004 Медаль НАСА «За визначну громадську службу»
2005 Нагорода за наукові книжки (Science Writing Award)
2007 переможець Меморіальної нагороди Клопстега
2009 Премія Дугласа С. Морроу від Фонду “Космос” за значний внесок у полегшення громадського розуміння космічних програм
2009 Нагорода Ісаака Азімова від Американської Гуманістичної Асоціації
2014 Вибор критиків: Найкраще телевізійне реаліті шоу
2014 Нагорода Данлеп
2015 Медаль громадського добробуту від Національної академії наук
2015 Космічна медаль Планетарного товариства
2017 Медаль Габбарда від Національного Географічного товариства
2017 Медаль Стівена Гокінга за наукову комунікацію на фестивалі Starmus
2017 Нагорода Греммі за найкращій немузичний альбом за Астрофізику для людей, які поспішають (Astrophysics for People in a Hurry)

Відзнаки
2000 Найсексуальніший живий астрофізик
2004 увійшов до списку з сорока найвпливовіших американських науковців африканського походження
2007 увійшов до списку 100 найвпливовіших особ журналу The Time
2008 Журнал Discover обрав одним з 10 найвпливовіших людей в науці

Відомі цитати:

Наука – сумісне підприємство, що охоплює покоління. Це проходження ефакелу знання від вчителя до учня. Спільнота розумів, що повертаються від давнини назустріч зіркам.


Коли береш до рук молоток, всі проблеми стають схожими на цвяхи. Але, можливо, вони не цвяхи. Можливо, вони значно тонші. І тому ваш інструментарій повинен бути в змозі змінюватися, щоб вирішити проблеми, які ви ставите перед собою в цей  момент.


Слова, з яких складаються питання, можуть взагалі не бути питаннями.
Так, у Всесвіта був початок. Так, Всесвіт продовжує розвиватися. І так, кожен атом у вашому тілі виник або під час Великого вибуху, або в термоядерному котлі зірок з великою масою. Ми не просто живемо у Всесвіті, ми – частина Всесвіту. Ми народжені ним. Можна навіть сказати, що ми отримали від Всесвіту повноваження виявляти себе – і ми тільки почали.


Діти не мають бути проблемою. Вони народжуються, щоб бути вченими. Проблема завжди в дорослих. Вони вибивають з дітей цікавість. Їх більше. Вони голосують. Вони розпоряджуються ресурсами. Тому я зосереджуюсь в першу чергу на дорослих.


Теорія еволюції, так само як теорія гравітації – науковий факт. Еволюція дійсно існує. Прийняти нашу спорідненість з усім живим на Землі – це не просто наука, це, на мій погляд,  також надзвичайний духовний досвід.


Креативність – це бачити те, що бачать інші, але потім подумати нову думку, яку ніколи раніше не думали, і якось її виразити.


Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *