Free Call 066 23 36 567
Close
Чого не знав Ейнштейн

What Einstein didn’t know: scientific answers to everyday questions by Robert L. Wolke

Коротко: необхідний, але не вичерпний, масив інформації про повсякденне життя. Те, що має знати кожний випускник школи, але в дійсності не знає.

Нас оточує безліч речей, якими ми користуємось і не замислюємось про те, як воно працює в дійсності і чим воно є.

Хоча б те, що кухарська сіль — це NaCl, хлорид натрію зі шкільної програми. В коробках та банках у магазинах завжди морська сіль, тільки іноді це сіль доісторичних морів, яку добувають з шахт. До того ж більшість країн законодавчо регулюють чистоту солі в коробках супермаркетів так, щоб чистого NaCl було 98-99%, і ті залишкові 2% не можуть дати додатковий смак, скажімо, хлорида калію чи поєднань йоду.

Більшість книжки розповідає про кухню, бо на кухні концентрується найбільша кількість звичних, але надзвичайних повсякденних процесів, техніки і їх взаємодії. Як працюють мікрохвильовка та холодильник? Чому зі стейку “з кров’ю” виступає червона рідина — і це не кров? Чому гарно зажарена картопля пахне смачніше, ніж відварена? І чому риба пахне рибою, а рибне м’ясо таке не схоже на м’язи тих, хто ходить поверхнею?

З не кухонних тем можна дізнатись про те, чому ‘вмирають’ батарейки, як працює магніт чи уран, як миє мило…

Книжка зроблена у вигляді питання-відповідь, з частими вставками автора “Ви не питали, але я розповім”, які дозволяють зробити розповідь повнішою, більш послідовною та системною.

Це книжка для дорослих, але більшу частину зрозуміють підлітки чи розумні десятирічні діти. З поправкою на знання англійської :)

Написано надзвичайно просто і легко, тому якщо ви можете відповісти на більшість з питань, можете пропустити цю книжку.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *