На початку року я довго думала, які науково-популярні книжки я хочу побачити українською. 5 найбажаніших книжок.
На мій величезний подив, три з них вийдуть ще до Книжкового Арсеналу. Перша вже є:
Це перероблені статті Ніла Деграсса Тайсона для журналу Natural History, які розповідають про астрофізику й інші цікаві речі, що відбуваються у космосі. Бестселер Амазону минулого року і все ще залишається в топі.
Друга має бути з 12 7 березня:
Автобіографія Річарда Фейнмана, фізика, музиканта, нобелівського лауреата, викладача та великого жартівника. Мені дуже подобається обкладинка!
Третя книжка, Чекаємо наприкінці березня:
Це книжка автора комікса xkcd Рендала Монро (який взагалі фізик НАСА та програміст, а не вільних художник) з серйозними науковими відповідями на безглузді запитання, наприклад, що буде, якщо бейсбольний м’яч запустити на всього лише 90% від швидкості світла, скільки проживе людина, якщо її ДНК раптом щезне або скільки кубиків Лего знадобиться, щоб побудувати мост від Лондону до Нью Йорку.
Комікс xkcd виглядає приблизно так
Дві книжки з мого топа, які ще з’явилися в категорії “очикуються” жодного видавництва (але я все ще сподіваюсь)
“Елементи” Теодора Грея розповідають про всі елементи таблиці Менделєєва з фотографіями, спектральною лінією, розподілом електронів по орбіталям і всім таким іншим.
“Ми не маємо жодної ідеї” – книжка ще одного автора наукових коміксів (PhD comics, про важке життя постдоків), але ця книжка не комікс, а пояснення складних наукових понять і того, що ми (людство) зараз не дуже розуміємо, наприклад, чому у швидкості світла є обмеження. Іноді є картинки, але тексту в ній більше, ніж зображень – це не комікс.
Add Comment