Free Call 073 23 36 567
Close
Венеричні валентинки: ВІЛ

СНІД – чума 20 сторіччя, з багатьма відомими людьми, що від неї померли, великою кількістю досліджень і програм, що розповсюджують знання або залякують. Правильно залякують. Зараз на Землі 36-37 мільйонів людей, які можуть заразити ВІЛ. Частина з них отримує пожиттєве лікування (приблизно як люди з діабетом, тільки заразити когось діабетом не можливо). В тих, хто не отримує пожиттєве лікування, життя буде значно коротшим. 

Ві́рус імунодефіци́ту люди́ни або ВІЛ — два види вірусів з роду лентивірусів (родини повільних ретровірусів), хазяїном яких є людина. Найрозповсюдженіший і страшніший з них ВІЛ-1. Що таке вірус більш-менш зрозуміло, імунітет – складна система захисту організму від патогенів, імунодефіцит – недостатність імунітету. Ретровіруси – це такі віруси, які вміють встроюватися в геном клітини-хазяїна, і кожного разу, коли клітина з ретровірусом ділиться, кількість інфікованих клітин теж збільшується. 

Додаткова особливість ВІЛ в тому, що він дуже швидко мутує, тобто змінюється. Фактично людина буде носієм не того вірусу, яким заразилась, а купою інших, хоч і схожих. Це сильно ускладнює розробку ліків і пояснює, чому існуюче лікування гальмує розмноження вірусу, але не здатне вбити вірус. 

Зазвичай вірус повільно розвивається, поступово, впродовж 9-11 років, зменшуючи клітинний імунітет до нуля. Після цього людина може захворіти (і померти) від будь-якої хвороби, у тому числі від токсоплазмозу, герпесу, золотавого стафілококу чи від пневмоцистної пневмонії, яку викликає грибок Pneumocystis jirovecii, дещо схожий на дріжджі. Ця стадія хвороби, коли імунітет людини вже не працює, називається СНІД – синдром набутого імунодефіциту.

Брунькування ВІЛ не поверхні клітини

ВІЛ передається через кров, сіменну рідину, вагінальний слиз, материнське молоко (якщо мати носій). Але не передається в побуті, при спілкуванні, при поцілунках, рукопотисканні, кашлі. Презервативи зменшують вірогідність зараження майже до нуля, але ВОЗ рекомендує все ж таки займатися секом з перевіреними партнерами, а не будь-ким. І все одно в презервативі.

Якщо є інші хвороби статевих органів, що викликають ранки, язвочки, виступи, шанкри чи ще щось, ВІЛ значно легше буде потрапити до організму. Тому, будь ласка, не вважайте, що якщо згоріла хата і у вас вже є сифіліс, гонорея чи генітальний герпес, гіршого з вами вже не станеться. Вірус імунодефіциту радісно каже, що може статися ще він.

Через такий довгий латентний період у 9-11 років, коли хвороба не помітна, деякі люди стверджують, що ВІЛ не існує. Не вірте їм, використовуйте презервативи. І про всяк випадок не кусайте – може, вони заражені?

В Україні на 2018 рік ВІЛ був у 244 тисяч людей, максимальна концентрація у Одеській, Дніпропетровській, Миколаївській, Херсонській і Київській областях. Можете одягати презерватив одразу, як перетнете границі цих областей, бо більше 60% заражень відбувається при гетеросексуальних стосунках. Для не гетеросексуальних презерватив теж не завадить. Ще 35% заражень стається через кров. Оскільки донорську кров зараз перевіряють ретельно, більшість кривавих стосунків відбувається при використанні одного шприца при введенні наркотичних речовин. Наркотики кажуть використовувати кожного разу свій особистий шприц, на довше вистачить здоров’я.

Віруси імунодефіцитів є не тільки у людей, а ще у котів, корів і мавп, але ці віруси не передаються людям і навіть в середині виду частіше передаються через кров, тому котам, які зубами і кігтями показують, хто тут головний, презервативи не допоможуть.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *