Free Call 073 23 36 567
Close
Венеричні валентинки: трихомоназ

Трихомонади не віруси, не бактерії, а протисти – одноклітинні організми з ядром, в якому є ДНК. Зазвичай вони грушоподібної форми з джгутиками на передньому кінці (там, де 4 джгутики – там перед, це не хвости). В ряду трихомонад є ті, хто живе у водоймах, у ґрунті, є симбіонтами тварин чи паразитами. Сучасні паразитичні трихомонади птахів можуть викликати руйнацію кісток, сильні запалення рота та глотки. На 15% черепів тиранозаврів знайшли схожі дірки, тобто не виключено, що тиранозаврів вбили тиранотрихомонади*, а не комета, зміна клімату й виверження вулканів.

Людські не такі страшні, не люблять кисень, живуть у мочеполовій системі, викликають лише запалення, свербіння, набряк, гнійні виділення з поганим запахом, без руйнації кісток (хоча в хронічній формі можуть приводити до безпліддя). Симптоми були дослідженні на жінках, паразита назвали вагінальною трихомонадою, бо серед чоловіків симптоми є тільки у 15%, всі інші хворіють у непомітній чи хронічній формі і дуба не віддають, що заражають жінок.

3D модель трихомонади

У наших трихомонад чотири жгутики спереду і один йде спереду до заднього кінця і трішки стирчить назовні, а вздовж нього прикріплена мембрана, схожа на рюш. Рухаючи цією мембраною і жгутиками, тварючка може заповзати між клітинами шкіри слизових оболонок. У протистів часто є “спляча” форма, у якій істота не може розмножуватись, але дуже стійка і живуча. Трихомонади так не вміють, але у сечі, семенній рідині чи просто воді можуть жити до 24 годин, тому можливі побутові зараження, якщо не дотримуватись гігієни.

Трихомонади додають радості венерологам, бо можуть захоплювати всередину бактерії і давати їм можливість жити і розмножуватись, захищаючи від антибіотиків. Тому після лікування трихомоніаза можливо, доведеться лікувати хламідіоз чи гонорею, яких думали, що вилікували роки тому.

Тест Папаніколау з трихомосомами

Трихомоніаз лікують антипротозойними засобами, які іноді одночасно є антибіотиками (бактерії і протисти мають різну будову, життєвий цикл і чутливість до препаратів, тому дуже не будь-який антибіотик буде знищувати амеб чи трихомонад). Але принцип такий самий – приймати ліки, які сказав лікар стільки, скільки сказав лікар, не припиняти, коли здається, що симптомів вже немає, бо таким чином можна вивести стійкі штами (багато ліків вже не вважають ефективними проти трихомонад)


* https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19789646/

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *