Free Call 066 23 36 567
Close
Ви це теж зможете

Здається, ще тільки лінивий (тобто я) не написав про книжку Дарки Озерної “Ви це зможете!” Виправляюсь і пишу :)

У цієї книжки дуже багато переваг перед більшістю книжок про здоровий спосіб життя:

 • По-перше, це невелика книжка, яку можна покласти в маленьку сумочку і швидко прочитати.
 • По-друге, авторка – українська популяризаторка науки, тому розуміє, як і про що треба писати, щоб було актуально і зрозуміло. Без дефлопе з кузябліками, але з цитатами з “Жадана і собак”
 • По-третє, книжка з жартами, які допомагають краще зрозуміти тему і запам’ятати, як треба поводитись для збереження здоров’я.
 • Четверте – в книзі є картинки!
ця книжка змінить твоє життя

Якщо серйозно, то книжка – гімн раціональності і розумності. Навіть якось ніяково, що немає ніякої чарівної пігулки, суперфуда чи навпаки, того, що треба негайно припинити їсти, щоб бути здоровим, щасливим і жити 200 років, а є посилання на наукові дослідження і використання здорового глузду.

Читача вважають розумною людиною, якій не треба пояснювати те саме п’ять разів, але досить лінивою, щоб не змушувати робити складні зарядки чи страви з багатьох складників. Щоб легше було себе співвідносити з героями, в книзі є чотири типові персонажи – пані Світлана, пан Микола, Тарас, їх син, і Іванка, колега Тараса. Це вони намальовані на обкладинці і ілюструють ідеї і жарти.

Далі будуть спойлери.

Книжка пропонує сім кроків до здорового спосібу життя:

 • Навчитися робити усвідомлений вибір (це взагалі головне)
 • Налагодити здорове харчування (не складно і не страшно. Навіть від макбургерів можна не відмовлятися, якщо це не вибір за замовчуванням)
 • Зрозуміти свою вагу (думаю, ця глава здебільшого щоб пояснити, що більшість дієт того не варті)
 • Опанувати стрес
 • Навчити себе регулярній фізичній активності
 • Налагодити сон
 • Стежити за здоров’ям в медичному сенсі (і навіть робити щеплення)

Оцей останній пункт – мій улюблений, бо до цього зазвичай не доходять книжки про здоровий спосіб життя (або розповідають про те, що якщо їсти щось магічне, то й лікарі не знадобляться). В дійсності ж розумні лікарі, регулярні перевірки здоров’я, розуміння слабких місць свого організму і вчасне оновлення противірусних баз допоможуть жити якщо не довше, то явно краще і активніше.

Є розвінчання міфів, пов’язаних з розповсюдженими уявленнями про здоров’я і ЗСЖ. Є QR-коди, які допоможуть дізнатися більше про певні теми. Посилання на наукові дослідження. Багато пояснень про те, як працює організм і психіка людини, які підводять до того, чому важливий той чи інший крок.

Останній, найважливіший спойлер, після якого книжку можна вже не читати:

Звісно, якщо ви вже знаєте, який вибір буде правильним.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *