Зазвичай, коли людина чимось цікавиться, їй здається, що все так чи інакше зводиться до теми, яка цікавить. Дік Свааб все зводить до мозоку, Браян Грін – до теорії струн, Фрейд – до сексу, а Джулія Ендерс – до кишечника.
Джулія вивчає кишечник, робить доповіді про нього, написала книжку “Внутрішня історія. Кишечник – найцікавіший орган нашого тіла”, яка стала великим бестселером у Німеччині, а потім і у всьому світі. Вона впевнена, що кишечник дуже цікавий і важливий орган, і робить значно більше, ніж перетворення тортиків на гімно.
По-перше, кишечник займає друге місце в організмі за кількістю нервових клітин. Джулія вважає, що його можна назвати нашим другим мозком.
По-друге, кишечник – важлива і велика частина нашої імунної системи. Він захищає нас.
По-третє, кишечник подає мозку більше сигналів, ніж мозок кишечнику. Наш кишечник може нами керувати! Навіть викликати депресію.
Четверте – в кишечнику та травній системі загалом більше мікроорганізмів, ніж наших власних клітин. Вони нам потрібні, і певною мірою роблять нас нами.
Ці мікроорганізми теж можуть трішки керувати нами.
Окремий розділ про кал теж є. З картинками.
Про картинки треба написати окремо. Їх малювала сестра Джулії, Джилл. Малюнки пояснюють написане, розважають, веселять та запам’ятовуються.
Вся книжка читається легко та весело. Десь приблизно так, як ця лекція TED.
Add Comment