Free Call 073 23 36 567
Close
Венеричні валентинки

Напередодні свята комерційної романтики – дня святого Валентина – давайте поговоримо про хвороби, що передаються статевим шляхом.

Статеві органи відрізняються тим, що розмовляти про них не прийнято, що вони приховані щонайменше трусами, мають деяку обособленість від інших, вкриті слизовою оболонкою, мають свою внутрішню більш-менш стабільну кислотне середовище. Там тепло, волого, є виділення зі смачними ліпідами та протеїнами, невелика, але достатня кількість кисню – чудові умови життя для невеликого одноклітинного організму. Тому там є своя мікрофлора, яка живе тихо, мирно і навіть захищає від випадкових “не своїх” бактерій, якщо все добре і спокійно. Звісно, є спеціалізовані інфекційні хвороби і їх збудники – занадто умови гарні. 

Статеві органи дорослих людей періодично торкаються один одного і можуть передавати свою мікрофлору чи не дуже здорову фауну іншим людям. Через статеві органи можуть передаватися ті, хто живе на/в них і поряд, і кілька вірусів (гепатити В і С, ВІЛ), які через ніжні слизові оболонки або невеликі тріщини в шкірі потрапляють в кров і далі в потрібні їм частини організму. Жителі статевих органів часто можуть жити й на інших слизових оболонках нашого організму, наприклад, у горлі, якщо потраплять туди. 

Захворювання, що передаються статевим шляхом, не лікуються самі, на відміну від застуди, і в результаті лікування не утворюється імунітет, тому можна хворіти безліч разів поспіль.

А ще статеві органи в культурі мають відношення до сорому і табуйованих тем, тому якщо щось почувається не так, хворобу можуть сором’язливо не помітити й понести далі.

В світі кожного дня реєструють 1 мільйон ЗПСШ, за рік приблизно 376 мільйонів людей вперше заражаються однією з чотирьох виліковних хвороб: сифілісом, гонореєю, хламідіозом або трихомоніазом. Ще є ВІЛ, вірус герпесу людини другого типу, папіломавіруси і приблизно 25 інших хвороб, що передаються статевим шляхом.

Погана новина – частина з цих хвороб можуть передаватися при тісному побутовому контакті (наприклад, папіломавіруси і трихомонада), при поцілунках, через секс-іграшки (вібратор – інтимніша річ, ніж зубна щітка).

Ще одна погана новина – сифіліс, гонорея та хламідіоз активно розвивають антибіотикорезистентність, тобто вони вже не бояться антибіотиків, і лікувати хворих стає все складніше. 

Добра новина – правильне використання презервативів значно зменшує ризик зараження. Пам’ятайте про це 14 лютого.

Читайте про сифіліс, гонорею, СНІД, хламідіоз, трихомоназ, гепатити, герпес і папілому (назви – посилання) та будьте здрові.

А ще в нас є стікери в телеграмі, бо кохання ніколи не буває достатньо.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *