Free Call 073 23 36 567
Close
Книжковий науково-популярний адвент. День десятий

Справжня назва книжки “Wij Zijn Ons Brein: Van Baarmoeder Tot Alzheimer”, тобто “Ми – це наш мозок. Від матки до Альцгеймера”, але в українській назві чомусь опустили другу фразу, яка демонструє весь шлях мозоку та його людини.

Дік Свааб – нідерландський нейробіолог, один з засновників Нідерландського інституту головного мозку (Nederlands Instituut voor Hersenonderzoek) при Нідерландській королівській академії наук (Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen) та засновник Нідерландського музею мозку (Nederlandse Hersenbank), де досліджують мозок померлих людей.
Не просто сперечатися з людиною, яка вивчає мозок під мікроскопом і може відрізнити мозок жінки від чоловічого, сказати, чим займався та партнерів якого полу вподобав хазяїн мозоку, коли був живим.

Основне питання філософії пан Свааб розв’язав досить однозначно – фізична і психічна сутність людини повністю визначається мозоком, тобто ми – це наш мозок. Про це він і написав книгу.

В книзі розглянуто безліч питань, які виникають перед людиною впродовж життя, від матки до Альцгеймера. Розвиток, народження, вплив батьківського піклування і середи, статеве дозрівання (цю частину обов’язково треба читати батькам підлітків і підліткам), вплив гормонів на настрій, вплив різних речовин на мозок (автор з Нідерландів, нагадую), вплив травм, аутизм, шизофренія, пам’ять, хвороба Альцгеймера, смерть, релігійний мозок (тут також є відмінності, які можна побачити в мікроскоп) і еволюція мозоку. І ще щось, чого я не згадала.

Цікаві факти, які мене вразили найбільше:

  1. Свааб вважає, що це не складні роди вражають мозок дитини при народженні, а мозок дитини працював погано і не був спроможний синхронізувати роботу тіл матері та дитини. Тобто з мозоком дитини щось було не так ще до родів.
  2. Мозок жінки відрізняється від мозку чоловіка. Ця відмінність починається в другій половині вагітності і триває все життя.
  3. Підлітки дійсно не можуть повністю зрозуміти наслідки своїх дій чи ефективно контролювати себе, тому що в них ще недостатньо розвинута передфронтальна кора мозоку.

Купон знижки – МОЗКИ!

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *