Free Call 066 23 36 567
Close
З днем народження, пане Фейнмане!

Сьогодні день народження видатної людини – Річарда Філіпса Фейнмана, фізика, лауреата Нобелівської премії, одного з тих, хто створював атомну бомбу в Лос-Аламосі, автора діаграм Фейнмана, фейманівських лекцій з фізики та кількох автобіографічних книжок, видатного жартівника, відкривача замкнених сейфів, музиканта, художника, члена краваткового клубу [1] і таке інше.

Про це і ще багато про що можна дізнатися з книжки “Ви, мабуть, жартуєте, пане Фейнмане”, яку цього року видало видавництво Наш Формат.

Коли я бачу книжку у суперобкладинці, мені завжди хочеться дізнатися, як вона виглядає без зайвої обгортки. Хочете подивитися на голого Фейнмана?

 

 

1 Звичайні генії Джіно Сегре, с. 245.

 

PS. Спойлери. Трішки.

  • Фразу “Ви, мабуть, жартуєте, пане Фейнмане” сказали, коли на питання, з чим він любить пити чай, з лимоном чи зі сливками, Фейнман відповів, що з тим і іншим одночасно.
  • У дитинстві Фейнман був скромним і не вмів спілкуватися з дівчинами, а потім навчився.
  • У пана Фейнмана є молодша сестра, Джоан Фейнман, фізик, їй вже 91 рік. Вона займається сонячним випроміненням і полярними сяйвами, а сам Фейнман займався всім іншим у Всесвіті. Вони так поділили зони впливу у роки навчання.
  • Фейнман у дитинстві був майстром з ремонту радіоприймачів.
  • Під час роботи в Лос- Аламосі від спілкувався з дружиною шифрованими листами.

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *