Free Call 073 23 36 567
Close
Згадати все. 25 книжок, цікавіших за підручники

Людям властиво забувати. Найчастіше забувається те, чим не користуються і що не пригадують, наприклад, те, що вчили в школі. Але я впевнена, що якщо пригадати, виявиться, що ці знання можна використовувати в житті – хоча б для того, щоб підтримати цікаву бесіду.

Тому пропоную підбірку книжок, які допоможуть згадати (чи дізнатись вперше) базові відомості про всесвіт.

Одна книжка про все

Якщо хочеться прочитати одну книжку і не заглиблюватись, оберіть одну з цих:

Коротка історія в дійсності товстенька книжка, в якій журналіст Білл Брайсон намагався розібратися в історії, науці і всьому такому. Багато відомостей без глибокого занурення, бо для глибокого занурення треба по грубій книзі на кожен розділ.

Велика історія всього – книжка історика, який намагається роздивитись взаємозв’язок всього від Великого вибуху і вимирання динозаврів до сучасного розвитку технологій.

Українська мова

Глибинне згадування української – тема, актуальна для багатьох. Зробити це легко, приємно і весело можуть допомогти книжки Ольги Дубчак

Математика

Математика дуже корисна, бо дозволяє рахувати мертвих ворогів не поштучно, що складно в деяких випадках, а оціночно, а також є основою роботи ППО, бо каже куди саме і коли саме стріляти, щоб перехопити ворожу ракету. Ці книжки допоможуть відкрити інші неочікувані переваги розуміння математики.

“Екскурсія математикою” загалом розповідає про математику, “Безмежна сила математики” більше зосереджена на інтегральному та диференційному обчисленні, а “Як ніколи не помилятися” – на використанні математики і математичному мисленні, у тому числі розповідає про теорію вірогідності і математичну статистику.

Фізика

Фізика це цікаво, весело і захопливо, якщо тимчасово забути, що фізика є всюди навколо нас і ми її весь час використовуємо, хоч і не завжди свідомі цього.

Несамовита фізика написана найсерйозніше з усіх трьох, але розповідає про найпобутовіші речі, типу способів зварити каву чи того, як вариться вареник.

Проста фізика дійсно проста, без формул, але з великою любов’ю до фізики і всього світу. На додачу до книжки раджу пошукати на ютубі лекції Волтера Левіна.

Гадки не маємо найвеселіша, хоча розповідає про найскладніші частини фізики, які складно використовувати в повсякденному житті, бо де ми, а де темна матерія.

Хімія

Ми весь час займаємось хімією коли готуємо, прибираємо чи просто живемо, бо несвідомо кожною клітиною робимо більше хімічних перетворень, ніж можемо уявити. Книг про хімію не так багато, як книжок про чорні діри, навіть якщо дивитись на всі світові наукпоп книжки, тому поява книжки українського автора має бути поміченою, прочитаною і обговорюваною.

Якщо вийти за рамки того, що є на цьому сайті, можу ще порадити книжку видавництва Фабула “Ложка, що зникає”

Біологія

Приємно, коли можна порадити багато книжок українських авторів.

“Слідуй за розбитим черепом” – дійсно про еволюцію скелета і про логіку еволюції. І трішки про те, як за черепом визначити рептилоїда.

Книжки Олексія Коваленка цікаві і веселі, тому можете брати всі. “Рослини-прибульці” розповідають про ворожі рослини, яку окупують наші поля, ліси і пустищі, і як з ними боротися – переважно кулінарно. Давати дітям з опаскою – є загроза виростити ботаніка.

“Пташина історія” одночасно про птахів і про людей, бо аналогії з’являються самі собою.

“Тіло” – книжка Білла Брайсона про тіло людини (тіло людини – це теж біологія). “Від атомів до дерев” – досить ґрунтовна, але все ще зрозуміла, книжка про будову живих істот, починаючи з хімічних особливостей карбону. “Риба всередині нас” – книжка палеонтолога про палеонтологію, еволюцію і життя.

Історія

Якщо хочеться зануритись в історію, пропоную ці книжки:

“Нарис історії України” Грицака просто мастрід зараз, і хай вас не злякає розмір книжки – вона читається швидко і цікаво. “Людина розумна” може додати трішки зв’язків з прадавньою історією, релігією та стримкими змінами технологічної революції. “Століття змін” – бо воно все ще впливає.

Корисне взагалі

“Ілюзія знання” – про те, як саме ми думаємо, чому і що робити, щоб зменшити ризик помилок. Фактологія – книжка про те, що деякі конкретні речі, які ми думаємо, що знаємо про світ, в дійсності не такі. “Навчитися вчитися” – опис того, що саме і чому треба робити, щоб вчитися ефективно.

Ще трішки

В список не потрапили дві найпопулярніші теми – космос та мозок.

“Чи сняться зомбі воскреслі вівці?” – обернений інженірінг зомбі з докладною розповіддю про роботу мозку.

“Всесвіт на долоні” – дуже поетичний опис Всесвіту, космосу і всього такого.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *